Ukrainian Bible

Amos 9

Obadiah

Return to Index

Chapter 1

1

 

 ¶ Видіння Овдія. Так сказав Господь Бог на Едом: Почули ми вістку від Господа, і посланий був між народів посол, щоб сказати: Уставайте, і станьмо на нього до бою! 

 

 


2

 

 Оце Я малим тебе дав між народи, ти дуже погорджений. 

 

 


3

 

 Гордість серця твого обманила тебе, який перебуваєш по щілинах скельних, у високім сидінні своїм, що говориш у серці своєму: Хто скине на землю мене? 

 

 


4

 

 Якщо б ти піднісся, немов той орел, і якщо б ти кубло своє склав поміж зорями, то й звідти Я скину тебе, промовляє Господь! 

 

 


5

 

 Чи ж до тебе злодії приходили, чи нічні ті грабіжники, такий ти понищений! чи ж вони не накрали б собі скільки треба? Якщо б до тебе прийшли збирачі винограду, чи ж вони не лишили б хоч вибірків? 

 

 


6

 

 Як Ісав перешуканий, як криївки його переглянені! 

 

 


7

 

 Аж до границі прогнали тебе, обманять тебе твої всі союзники, переможуть тебе твої приятелі! Ті, що хліб твій їдять, пастку розставлять на тебе, нема в тому розуму! 

 

 


8

 

 Чи ж не станеться це того дня, промовляє Господь, і вигублю Я мудреців із Едому, а розум з гори Ісавової? 

 

 


9

 

 І настрашене буде лицарство твоє, о Темане, щоб був витятий кожен з Ісава убивством. 

 

 


10

 

 ¶ Через насилля на Якова на брата твого сором покриє тебе, і ти витятий будеш навіки. 

 

 


11

 

 Того дня, коли став ти навпроти, того дня, як чужі полонили були його військо, і коли чужинці в його брами ввійшли і жереба кидали про Єрусалим, то й ти був, як один з них! 

 

 


12

 

 І тому не дивися на день свого брата, на день лиха його, і не тішся з Юдиних синів у день їхньої згуби, і не розкривай своїх уст у день утиску. 

 

 


13

 

 І не входь ти до брами народу Мого у день лиха його, і не приглядайся до зла його й ти в день нещастя його, і не простягайте своєї руки до багатства його в день нещастя його! 

 

 


14

 

 І на роздоріжжі не стій, щоб витинати його втікачів, і в день утиску не видавай його решток! 

 

 


15

 

 Бо близький день Господній над усіма народами, як зробив ти, то так і тобі буде зроблено: вернеться на твою голову чин твій! 

 

 


16

 

 Бо як ви пили на святій Моїй горі, так народи усі завжди питимуть! І будуть пити вони, і будуть хлептати, і стануть вони, немов їх не було. 

 

 


17

 

 ¶ А на Сіонській горі буде спасіння, і буде святою вона, і спадки свої вже посяде дім Яковів. 

 

 


18

 

 І дім Якова стане огнем, і дім Йосипа полум'ям, а дім Ісава соломою, і будуть палати вони проти них, і їх пожеруть, і останку не буде із дому Ісава, бо Господь це сказав. 

 

 


19

 

 І посядуть південні Ісавову гору, а мешканці долин филистимлян, і посядуть Єфремове поле та поле самарійське, а Веніямин Ґілеад. 

 

 


20

 

 А полонені війська Ізраїлевих синів заволодіють тим, що хананейське аж до Цорфату, а єрусалимські вигнанці в неволі, що в Сефараді, посядуть міста полудневі. 

 

 


21

 

 І спасителі прийдуть на гору Сіон, щоб гору Ісава судити, і царство Господнє настане! 

 

 


Jonah 1

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: