Ukrainian Bible

Joel 1

Joel

Return to Index

Chapter 2

1

 

 ¶ Засурміть на Сіоні в сурму, здійміть крик на святій горі Моїй! Затремтіть, всі мешканці землі, бо прийшов день Господній, бо близько вже він, 

 

 


2

 

 день темноти та темряви, день хмари й імли! Як несеться досвітня зоря по горах, так народ цей великий й міцний. Такого, як він, не бувало відвіку, і по ньому не буде вже більш аж до літ з роду в рід! 

 

 


3

 

 Перед ним пожирає огонь, і палахкотить за ним полум'я! Земля перед ним, як еденський садок, а за ним опустіла пустиня, і рятунку від нього нема! 

 

 


4

 

 Його вигляд ніби коні, гарцюють вони, наче ті верхівці! 

 

 


5

 

 Як гуркіт військових возів, вони скачуть гірськими верхів'ями, як вереск огнистого полум'я, що солому жере, наче потужний народ, що до бою поставлений. 

 

 


6

 

 Народи тремтять перед ним, всі обличчя поблідли. 

 

 


7

 

 Як лицарі, мчаться вони, немов вояки вибігають на мур, і кожен своєю дорогою йдуть, і з стежок своїх не позбиваються, 

 

 


8

 

 не пхають вони один одного, ходять своєю дорогою битою, а коли на списа упадуть, то не зраняться. 

 

 


9

 

 По місті хурчать, по мурі біжать, увіходять в доми, через вікна пролазять, як злодій. 

 

 


10

 

 Трясеться земля перед ним, тремтить небо, сонце та місяць темніють, а зорі загублюють сяйво своє. 

 

 


11

 

 І голос Свій видасть Господь перед військом Своїм, бо табір Його величезний, бо міцний виконавець слова Його, бо великий день Господа й вельми страшний, і хто зможе його перенести? 

 

 


12

 

 ¶ Тому то тепер промовляє Господь: Верніться до Мене всім серцем своїм, і постом святим, і плачем та риданням! 

 

 


13

 

 І деріть своє серце, а не свою одіж, і наверніться до Господа, вашого Бога, бо ласкавий Він та милосердний, довготерпеливий та многомилостивий, і жалкує за зло! 

 

 


14

 

 Хто знає, чи Він не повернеться та не пожалує, і по Собі не залишить благословення, жертву хлібну та жертву ту литу для Господа, вашого Бога. 

 

 


15

 

 Засурміть на Сіоні в сурму, оголосіть святий піст, скличте зібрання! 

 

 


16

 

 Зберіте народ, оголосіть святі збори, старців згромадьте, позбирайте дітей та грудних немовлят, нехай вийде з кімнати своєї також молодий, молода ж з-під свого накриття! 

 

 


17

 

 Між притвором та жертівником нехай плачуть священики, слуги Господні, хай молять вони: Змилуйся, Господи, над народом Своїм, і не видай на ганьбу спадку Свого, щоб над ним панували погани. Нащо будуть казати між народами: Де їхній Бог? 

 

 


18

 

 ¶ І заздрісним стане Господь за Свій Край, і змилується над народом Своїм. 

 

 


19

 

 І Господь відповів і сказав до народу Свого: Ось Я посилаю вам збіжжя й вино молоде та оливу, і насититесь нею, і більше не дам вас на наругу народам. 

 

 


20

 

 А цього північного ворога віддалю Я від вас, і його в край сухий та спустошений вижену, його перед до східнього моря, його ж край до того моря заднього. І вийде злий запах його, і підійметься сморід його, бо він лихо велике чинив. 

 

 


21

 

 Не бійся ти, земле, а тішся й радій, бо велике Господь учинив! 

 

 


22

 

 Не бійтеся, ти пільна худобо, бо пустинні пасовиська зазеленіють, бо дерево видасть свій плід, фіґовниця та виноград свою силу дадуть. 

 

 


23

 

 А ви, сіонські сини, радійте та тіштеся Господом, Богом своїм, бо вам їжі Він дасть на спасіння, і найперше зішле вам дощу, дощу раннього й пізнього. 

 

 


24

 

 І токи наповняться збіжжям, чавильні ж кадки будуть переливатись вином молодим та оливою. 

 

 


25

 

 І надолужу Я вам за ті роки, що пожерла була сарана, коник і черва та гусінь, Моє військо велике, що Я посилав проти вас. 

 

 


26

 

 А їсти ви будете їсти й насичуватись, і хвалитимете Ім'я Господа, вашого Бога, що з вами на подив зробив, і посоромлений більше не буде народ Мій навіки! 

 

 


27

 

 І пізнаєте ви, що Я серед Ізраїля, і що Я Господь, Бог ваш, і немає вже іншого, і посоромлений більше не буде народ Мій навіки! 

 

 


28

 

 ¶ (3-1) І буде потому, виллю Я Духа Свого на кожне тіло, і пророкуватимуть ваші сини й ваші дочки, а вашим старим будуть снитися сни, юнаки ваші бачити будуть видіння. 

 

 


29

 

 (3-2) І також на рабів та невільниць за тих днів виллю Духа Свого. 

 

 


30

 

 (3-3) І дам Я ознаки на небі й землі, кров та огонь, та стовпи диму. 

 

 


31

 

 (3-4) Заміниться сонце на темність, а місяць на кров перед приходом Господнього дня, великого та страшного! 

 

 


32

 

 (3-5) І станеться, кожен, хто кликати буде Господнє Ім'я, той спасеться, бо на Сіонській горі та в Єрусалимі буде спасіння, як Господь говорив, та для тих позосталих, що Господь їх покличе. 

 

 


Joel 3

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: