Ukrainian Bible

Ezekiel 30

Ezekiel

Return to Index

Chapter 31

1

 

 ¶ І сталося за одинадцятого року, третього місяця, першого дня місяця, було мені слово Господнє таке: 

 

 


2

 

 Сину людський, скажи фараонові, цареві єгипетському, та до його многолюдства: До кого ти вподоблюєшся в своїй величі? 

 

 


3

 

 Ось Ашшур, кедр на Ливані, з прекрасними галузками, з тінистою гущавиною, і високорослий, і аж між хмарами буде верховіття його. 

 

 


4

 

 Води його виховали, безодня його викохала, він річки свої попровадив навколо свого насадження, а канали свої посилав до всіх дерев польових. 

 

 


5

 

 Тому його зріст став вищий від усіх польових дерев, і помножилися галузки його, і від великої води його віття повидовжувалось, коли вигнався він. 

 

 


6

 

 В його віттях кублилося все птаство небесне, а під його галузками родилася всяка польова звірина, а в його тіні сиділи всі численні народи. 

 

 


7

 

 І був він уродливий висотою свого зросту, довготою галузок своїх, бо його корінь був при великих водах. 

 

 


8

 

 Кедри в Божому садку не були рівні йому, кипариси не були подібні до галузок його, а платани не були, як його віття. Жодне дерево в Божому садку не було подібне до нього красою своєю! 

 

 


9

 

 Я оздобив його ряснотою галузок його, і йому заздрили всі еденські дерева, що в Божому садку. 

 

 


10

 

 ¶ Тому так сказав Господь Бог: За те, що ти повищився зростом, і дав верховіття своє аж між хмари, і повищилося серце його, коли він став високим, 

 

 


11

 

 то дай його в руку сильного з народів, він конче зробить йому за його беззаконня, за це Я вигнав його! 

 

 


12

 

 І витяли його чужі, насильники народів, і повідкидали його. На гори й на всі долини попадали галузки його, і було поламане віття його по всіх потоках землі, а всі народи землі повиходили з тіні його й покинули його. 

 

 


13

 

 Над його руїнами пробувало все небесне птаство, а при галуззях його була всяка польова звірина, 

 

 


14

 

 щоб не повищувалися своїм зростом усі дерева при воді, і не давали свого верховіття поміж хмари, і не ставали у своїй величі сильні між ними, що п'ють воду, бо всі вони віддані смерті до підземного краю серед людських синів, до тих, хто сходить до могили. 

 

 


15

 

 Так говорить Господь Бог: Того дня, коли він зійшов до шеолу, учинив Я жалобу, закрив над ними безодню, затримав його річки, і була стримана велика вода, і затемнив над ним Лівана, а всі польові дерева помліли над ним. 

 

 


16

 

 Від гуку упадку його Я вчинив тремтячими народи, коли Я знизив його до шеолу з тими, що сходять до гробу. І потішилися в підземному краї всі еденські дерева, добірне та добре Ливанське, всі, що п'ють воду. 

 

 


17

 

 Також вони зійшли з ними до шеолу, до побитих мечем, що сиділи, як його помічники, в його тіні серед народів. 

 

 


18

 

 До кого став ти так подібний у славі та в великості серед еденських дерев? І будеш ти знижений з еденськими деревами до підземного краю, посеред необрізанців будеш лежати з пробитими мечем. Це фараон та все многолюдство його, говорить Господь Бог. 

 

 


Ezekiel 32

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: