Ukrainian Bible

Isaiah 4

Isaiah

Return to Index

Chapter 5

1

 

 ¶ Заспіваю ж я вам про Свойого Улюбленого пісню любовну про Його виноградника! На плодючому версі гори виноградника мав був Мій Приятель. 

 

 


2

 

 І обкопав Він його, й від каміння очистив його, і виноградом добірним його засадив, і башту поставив посеред його, і витесав у ньому чавило, і чекав, що родитиме він виноград, та він уродив дикі ягоди! 

 

 


3

 

 Тепер же ти, єрусалимський мешканче та мужу юдейський, розсудіть но між Мною й Моїм виноградником: 

 

 


4

 

 що ще можна вчинити було для Мого виноградника, але Я не зробив того в ньому? Чому Я чекав, що родитиме він виноград, а він уродив дикі ягоди? 

 

 


5

 

 А тепер завідомлю Я вас, що зроблю для Свого виноградника: живопліт його викину, і він буде на знищення, горожу його розвалю, і він на потоптання буде, 

 

 


6

 

 зроблю Я загубу йому, він не буде обтинаний ані підсапуваний, і виросте терня й будяччя на ньому, а хмарам звелю, щоб дощу не давали на нього! 

 

 


7

 

 Бо виноградник Господа Саваота то Ізраїлів дім, а муж Юди коханий Його саджанець. Сподівавсь правосуддя, та ось кроволиття, сподівавсь справедливости Він, та ось зойк... 

 

 


8

 

 ¶ Горе тим, що долучують дома до дому, а поле до поля приточують, аж місця бракує для інших, так ніби самі сидите серед краю! 

 

 


9

 

 В мої уші сказав був Господь Саваот: Направду, багато домів попустошені будуть, великі та добрі, і не буде мешканця для них. 

 

 


10

 

 Бо десять загонів землі виноградника бата одного вродять, а насіння одного хомера породить ефу. 

 

 


11

 

 Горе тим, що встають рано вранці і женуть за напоєм п'янким, і тривають при нім аж до вечора, щоб вином розпалятись! 

 

 


12

 

 І сталася цитра та арфа, бубон та сопілка й вино за їхню гулянку, а на діло Господнє не дивляться, не вбачають Його чину рук. 

 

 


13

 

 Тому піде народ Мій на вигнання непередбачено, і вельможі його голодуватимуть, а натовп його висохне з прагнення... 

 

 


14

 

 Тому то розширив шеол пожадливість свою і безмірно розкрив свою пащу, і зійде до нього його пишнота, і його натовп, і гуркіт його, й ті, що тішаться в ньому. 

 

 


15

 

 І людина понижиться, і упокориться муж, а очі високих поникнуть, 

 

 


16

 

 а Господь Саваот возвеличиться в суді, і Бог Святий виявить святість Свою в справедливості! 

 

 


17

 

 І пастися будуть овечки, немов би на луці своїй, а зоставлене з ситих чужі поїдять. 

 

 


18

 

 ¶ Горе тим, що вину притягають до себе шнурами марноти, а гріх як мотуззям від воза, 

 

 


19

 

 та кажуть: Хай квапиться Він, хай принаглить Свій чин, щоб ми бачили, а постанова Святого Ізраїлевого хай наблизиться і нехай прийде і пізнаємо ми! 

 

 


20

 

 Горе тим, що зло називають добром, а добро злом, що ставлять темноту за світло, а світло за темряву, що ставлять гірке за солодке, а солодке за гірке! 

 

 


21

 

 Горе мудрим у власних очах та розумним перед собою самим! 

 

 


22

 

 Горе тим, що хоробрі винце попивати, і силачі на мішання п'янкого напою, 

 

 


23

 

 що несправедливого чинять в суді за хабар справедливим, а праведність праведного усувають від нього... 

 

 


24

 

 Тому, як огненний язик пожирає стерню, а від полум'я никне трава, отак спорохнявіє корінь у них, і рознесеться їхній цвіт, немов курява, бо від себе відкинули Закон Господа Саваота, і знехтували вони слово Святого Ізраїлевого! 

 

 


25

 

 Тому запалився гнів Господа на народ Його, і на нього Він витягнув руку Свою, та й уразив його: і захиталися гори, і сталось їхнього трупу, як сміття серед вулиць!... При цьому всьому не відвернувсь Його гнів, і витягнена ще рука Його! 

 

 


26

 

 І підійме прапора народу здалека, і засвище йому з кінця краю, і прийде він хутко та легко, 

 

 


27

 

 немає між ними утомленого та такого, який би спіткнувся! Не дримає ніхто і не спить, а пояс із стегон його не здіймається та не зривається шнур при взутті його. 

 

 


28

 

 Його стріли погострені, і всі луки його понатягувані. Копита у коней його немов кремінь вважаються, а колеса його немов вихор. 

 

 


29

 

 Його рик як левиці, і він заричить, немов ті левчуки, і він загарчить, і здобич ухопить, й її понесе, і ніхто не врятує! 

 

 


30

 

 І на нього ревітиме він того дня, як те море реве... І погляне на землю, а там густа темрява, і світло померкло у хмарах її... 

 

 


Isaiah 6

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: