Ukrainian Bible

Exodus 32

Exodus

Return to Index

Chapter 33

1

 

 ¶ І говорив Господь до Мойсея: Іди, вийди звідси ти та той народ, що ти вивів його з єгипетського краю до того Краю, що Я присяг був його Авраамові, Ісакові та Якову, говорячи: Нащадкам твоїм дам його, 

 

 


2

 

 і пошлю перед лицем твоїм Ангола, і попроганяю ханаанеянина, амореянина, і хіттеянина, і періззеянина, хіввеянина, і євусеянина, 

 

 


3

 

 до Краю, що тече молоком та медом, бо Я не піду серед тебе, бо ти народ твердошиїй, щоб Я не вигубив тебе в дорозі. 

 

 


4

 

 І почув народ ту лиху вістку, та й засмутився, і ніхто не поклав на себе своєї оздоби. 

 

 


5

 

 Бо промовив Господь до Мойсея: Скажи Ізраїлевим синам: Ви народ твердошиїй, якщо одну хвилину піду серед тебе, то вигублю тебе! Тож тепер здійми оздобу свою з себе, Я знатиму, що вчиню тобі. 

 

 


6

 

 І поздіймали Ізраїлеві сини свої оздоби під горою Хорив. 

 

 


7

 

 ¶ А Мойсей узяв намета, та й нап'яв його поза табором, далеко від табору, і назвав його: скинія заповіту. І бувало, кожен, хто шукав Господа, входив до скинії заповіту, що поза табором. 

 

 


8

 

 І бувало, коли виходив Мойсей до скинії, то підводився ввесь народ, і ставали кожен при вході свого намету, і дивилися за Мойсеєм, аж поки він не входив до скинії. 

 

 


9

 

 І бувало, коли входив Мойсей до скинії, то сходив стовп хмари, і ставав при вході скинії, та й говорив Бог із Мойсеєм. 

 

 


10

 

 І ввесь народ бачив стовпа хмари, що стояв при вході скинії. І ввесь народ підводився, та й вклонялися, кожен при вході намету свого. 

 

 


11

 

 І говорив Господь до Мойсея лице в лице, як говорить хто до друга свого. І вертався він до табору, а слуга його, юнак Ісус, син Навинів, не виходив із середини скинії. 

 

 


12

 

 ¶ І сказав Мойсей до Господа: Дивися, Ти говориш мені: Випровади цей народ, а Ти не дав мені знати, кого зо мною пошлеш. А Ти сказав був: Я знаю тебе на ім'я, а також знайшов ти милість в очах Моїх. 

 

 


13

 

 Тож тепер, коли знайшов я милість в очах Твоїх, об'яви ж мені дорогу Свою, і я пізнаю, як знайти милість в очах Твоїх. І побач, бо цей люд то народ Твій. 

 

 


14

 

 А Він відказав: Сам Я піду, і введу тебе до відпочинку. 

 

 


15

 

 І сказав він до Нього: Коли сам Ти не підеш, то не виводь нас ізвідси. 

 

 


16

 

 Бож чим тоді пізнається, що знайшов милість в очах Твоїх я та народ Твій? Чи ж не тим, що Ти підеш із нами? І будемо вирізнені я та народ Твій від кожного народу, що на поверхні землі. 

 

 


17

 

 І промовив Господь до Мойсея: Також цю річ, про яку говорив ти, зроблю, бо ти знайшов милість в очах Моїх, і Я знаю на ім'я тебе. 

 

 


18

 

 А він відказав: Покажи мені славу Свою! 

 

 


19

 

 І Він промовив: Я переведу все добро Своє перед тобою, і покличу Господнім Ім'ям перед тобою. І Я помилую, до кого милостивий, і змилосерджуся, до кого милосердний. 

 

 


20

 

 І Він промовив: Ти не зможеш побачити лиця Мого, бо людина не може побачити Мене і жити. 

 

 


21

 

 І промовив Господь: Ось місце при Мені, і ти станеш на скелі. 

 

 


22

 

 І станеться, коли буде переходити слава Моя, то Я вміщу Тебе в щілині скелі, і закрию тебе рукою Своєю, аж поки Я перейду. 

 

 


23

 

 А здійму руку Свою, і ти побачиш Мене ззаду, а обличчя Моє не буде видиме. 

 

 


Exodus 34

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: