Albanian Bible

Kolosianėve 4

1 Thesalonikasve

Return to Index

Chapter 1

1

 

  Ne pėrherė e falėnderojmė Perėndinė pėr ju tė gjithė, duke ju kujtuar nė lutjet tona, 

 

 


2

 

  duke kujtuar vazhdimisht veprėn tuaj tė besimit, mundimin e dashurisė suaj dhe qėndrueshmėrinė e shpresės nė Zotin tonė Jezu Krisht pėrpara Perėndisė, Atit tonė, 

 

 


3

 

  duke ditur, vėllezėr tė dashur prej Perėndisė, tė zgjedhurit tuaj, 

 

 


4

 

  sepse ungjilli ynė nuk erdhi deri te ju vetėm me fjalė, por edhe me fuqi dhe me Frymė tė Shenjtė, dhe me shumė bindje; ju e dini se si jemi sjellė nė mes tuaj pėr hirin tuaj. 

 

 


5

 

  Dhe ju u bėtė imituesit tanė dhe tė Zotit, duke e pranuar fjalėn nė mes tė njė pikėllimi tė madh, me gėzimin e Frymės sė Shenjtė, 

 

 


6

 

  pėr t`u bėrė kėshtu shėmbull pėr tė gjithė besimtarėt e Maqedonisė dhe tė Akaisė. 

 

 


7

 

  Nė fakt prej jush jehoi fjala e Perėndisė jo vetėm nė Maqedoni dhe nė Akai, por edhe nė ēdo vend u pėrhap besimi juaj tek Perėndia, sa qė ne s`kemi nevojė tė themi ndonjė gjė, 

 

 


8

 

  sepse vetė ata tregojnė pėr ne, si qe ardhja jonė ndėr ju si u kthyet nga idhujt te Perėndia, pėr t`i shėrbyer Perėndisė sė gjallė e tė vėrtetė, 

 

 


9

 

  dhe pėr tė pritur prej qiejve Birin e tij, tė cilin ai e ngjalli prej sė vdekurish, Jezusin, qė na ēliron nga zemėrim qė po vjen. 

 

 


10

 

  Sepse ju vetė, vėllezėr, e dini se ardhja jonė ndėr ju nuk qe e kotė. 

 

 


1 Thesalonikasve 2

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: