Albanian Bible

Malakia 3

Malakia

Return to Index

Chapter 4

1

 

  "Sepse ja, dita po vjen, e zjarrtė si njė furrė; dhe tė gjithė ata qė veprojnė me pabesi do tė jenė si kallamishtet; dita qė po vjen do t`i djegė", thotė Zoti i ushtrive, "nė mėnyrė tė tillė qė tė mos u mbetet as rrėnja as dega. 

 

 


2

 

  Por pėr ju qė keni frikė nga emri im, do tė lindė dielli i drejtėsisė me shėrimin nė krahėt e tij, dhe ju do tė dilni dhe do tė hidheni si viēat qė dalin nga stalla. 

 

 


3

 

  Do t`i shkelni me kėmbė tė pabesėt, sepse do tė jenė hi nėn tabanin e kėmbėve tuaja gjatė ditės qė unė po pėrgatis", thotė Zoti i ushtrive. 

 

 


4

 

  "Mbani mend ligjin e Moisiut, shėrbėtorit tim, tė cilit nė Horeb i urdhėrova statutet dhe dekretet pėr mbarė Izraelin. 

 

 


5

 

  Ja, unė do t`ju dėrgoj Elian, profetin, para se tė vijė dita e madhe dhe e llahtarshme e Zotit. 

 

 


6

 

  Ai do tė bėjė qė zemra e etėrve t`u kthehet bijve dhe zemra e bijve etėrve, me qėllim qė vendi tė mos goditet nga njė shfarosje e plotė.? 

 

 


Mateu 1

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: