Albanian Bible

Ezekieli 14

Ezekieli

Return to Index

Chapter 15

1

 

  Fjala e Zotit m`u drejtua pėrsėri, duke thėnė: 

 

 


2

 

  "Bir njeriu, ē`ėshtė vallė druri i hardhisė nė krahasim me gjithė drurėt e tjerė ose me ēfarėdo dege qė ndodhet nė drurėt e pyllit? 

 

 


3

 

  A mund ta marrėsh drurin pėr tė bėrė ndonjė punė? A mund tė pėrftosh prej tij njė kunj pėr tė varur ndonjė send? 

 

 


4

 

  Ja, e hedh nė zjarr pėr t`u djegur; zjarri djeg dy anėt e tij dhe pjesa e tij qendrore karbonizohet. A mund tė jetė vallė i dobishėm pėr ndonjė punė? 

 

 


5

 

  Ja, nė se edhe kur ishte i plotė nuk vlente pėr asnjė punė, aq mė pak do tė mund tė vlejė pėr ndonjė punė kur zjarri e ka djegur dhe karbonizuar. 

 

 


6

 

  Prandaj, kėshtu thotė Zoti, Zoti: Ashtu sikur, ndėr drutė e pyllit, kam caktuar qė druri i hardhisė tė digjet nė zjarr, kėshtu do tė veproj edhe me banorėt e Jeruzalemit. 

 

 


7

 

  Do tė kthej kundėr tyre fytyrėn time. Kanė dalė nga njė zjarr, por njė zjarr tjetėr do t`i gllabėrojė. Atėherė do tė pranoni qė unė jam Zoti, kur tė kthej kundėr tyre fytyrėn time. 

 

 


8

 

  Kėshtu do ta bėj vendin tė shkretė sepse kanė qenė vazhdimisht jobesnikė", thotė Zoti, Zoti. 

 

 


Ezekieli 16

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: