Albanian Bible

Ezekieli 1

Ezekieli

Return to Index

Chapter 2

1

 

  Dhe mė tha: "O bir njeriu, ēohu mė kėmbė dhe unė do tė tė flas". 

 

 


2

 

  Ndėrsa ai mė fliste, Fryma hyri tek unė dhe mė bėri tė ēohem mė kėmbė, dhe unė dėgjova atė qė mė fliste. 

 

 


3

 

  Ai mė tha: "O bir njeriu, unė tė dėrgoj te bijtė e Izraelit, nė mes tė kombeve rebelė qė janė rebeluar kundėr meje; ata dhe etėrit e tyre kanė ngritur krye kundėr meje deri mė kėtė ditė. 

 

 


4

 

  Ata te tė cilėt po tė dėrgoj janė bij me fytyrė tė ashpėr dhe me zemėr kryeneēe, dhe ti do t`u thuash atyre: "Kėshtu thotė Zoti, Zoti". 

 

 


5

 

  Edhe sikur tė dėgjojnė ose tė mos pranojnė tė dėgjojnė, sepse janė njė shtėpi rebele, do tė mėsojnė se megjithatė ka njė profet nė mes tyre. 

 

 


6

 

  Dhe ti, bir njeriu, mos ki frikė prej tyre dhe mos ki frikė nga fjalėt e tyre, edhe se po qe se do gjendesh i rrethuar nga hithra dhe nga gjemba dhe po qe se banon nė mes tė akrepave; mos ki frikė 

 

 


7

 

  Por ti do t`u njoftosh fjalėt e mia, edhe sikur tė tė dėgjojnė ose tė refuzojnė tė dėgjojnė, sepse janė rebelė. 

 

 


8

 

  Dhe ti, bir njeriu, dėgjo atė qė tė them; mos u bėj rebel si kjo shtėpi rebele; hap gojėn dhe ha atė qė po tė jap". 

 

 


9

 

  Unė shikova, dhe ja njė dorė e shtrirė drejt meje; dhe ja, nė tė ishte rrotulla e njė libri. 

 

 


10

 

  Ai e shpalosi para meje; ishte shkruar nga brenda dhe nga jashtė dhe nė tė ishin shkruar vaje, rėnkime dhe halle. 

 

 


Ezekieli 3

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: