Albanian Bible

Jeremia 44

Jeremia

Return to Index

Chapter 45

1

 

  Fjala qė profeti Jeremia i drejtoi Barukut, birit tė Neriahut, kur ky shkroi kėto fjalė nė njė libėr nėn diktimin e Jeremias, nė vitin e katėrt tė Jehojakimit, birit tė Josias, mbreti i Judės, duke i thėnė: 

 

 


2

 

  "Kėshtu tė thotė ty Zoti, Perėndia i Izraelit, o Baruk: 

 

 


3

 

  Ti thuaj: "Mjerė unė, sepse Zoti i shton hidhėrimin dhembjes sime; unė jam lodhur sė rėnkuari dhe nuk gjej prehje". 

 

 


4

 

  Kėshtu do t`i thuash atij: Kėshtu thotė Zoti: Ja unė do ta shėmb atė qė kam ndėrtuar dhe do ta shkul atė qė kam mbjellė, dhe kėtė nė tėrė vendin. 

 

 


5

 

  Dhe ti kėrkon gjėra tė mėdha pėr vete? Mos i kėrko sepse, ja, unė do tė sjell fatkeqėsi mbi ēdo mish" thotė Zoti, "por ty do tė tė jap jetėn tėnde si pre nė tėrė vendet ku do tė shkosh". 

 

 


Jeremia 46

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: