Albanian Bible

Psalmet 148

Psalmet

Return to Index

Chapter 149

1

 

  Aleluja. Kėndojini Zotit njė kėngė tė re, kėndoni lavdinė e tij nė kuvendin e shenjtorėve. 

 

 


2

 

  Le tė ngazėllohet Izraeli tek ai qė e ka bėrė, le tė ngazėllohen bijtė e Sionit te Mbreti i tyre. 

 

 


3

 

  Le tė lėvdojnė emrin e tij me valle, tė kėndojnė lavdet e tij me dajre dhe me qeste, 

 

 


4

 

  sepse Zoti kėnaqet me popullin e tij; ai i kurorėzon me shpėtim njerėzit e pėrulur. 

 

 


5

 

  Le tė ngazėllohen shenjtorėt nė lavdi, le tė kėndojnė nga gėzimi mbi shtretėrit e tyre. 

 

 


6

 

  Le tė kenė nė gojėn e tyre lavdet e Perėndisė dhe nė dorėn e tyre njė shpatė qė pret nga tė dy anėt; 

 

 


7

 

  pėr t`u hakmarrė me kombet dhe pėr t`u dhėnė ndėshkime popujve, 

 

 


8

 

  pėr t`i lidhur mbretėrit e tyre me zinxhirė dhe fisnikėt e tyre me pranga hekuri, 

 

 


9

 

  pėr tė zbatuar mbi ta gjykimin e shkruar. Ky ėshtė nderi qė u rezervohet mbarė shenjtorėve tė tij. Aleluja. 

 

 


Psalmet 150

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: