Albanian Bible

Psalmet 141

Psalmet

Return to Index

Chapter 142

1

 

  Unė i kėlthas me zėrin tim Zotit; me zėrin tim i lutem Zotit. 

 

 


2

 

  Para tij paraqes vajtimin tim, para tij parashtroj fatkeqėsinė time. 

 

 


3

 

  Kur fryma po mė dobėsohej, ti e dije ecjen time. Ata kanė pėrgatitur njė lak pėr mua te shtegu qė po kaloja. 

 

 


4

 

  Vėshtroj nė tė djathtėn time dhe ja: nuk ka njeri qė tė mė njohė; ēdo rrugė shpėtimi ėshtė e mbyllur; asnjeri nuk kujdeset pėr jetėn time. 

 

 


5

 

  Unė tė kėlthas ty, o Zot, dhe tė them: "Ti je streha ime, pjesa ime nė tokėn e tė gjallėve. 

 

 


6

 

  Dėgjo me vėmendje klithmėn time, sepse jam katandisur si mos mė keq; mė ēliro nga pėrndjekėsit e mi, sepse janė mė tė fortė se unė. 

 

 


7

 

  Mė nxirr nga burgu qė tė mund tė kremtoj emrin tėnd. Tė drejtėt do tė mblidhen tok rreth meje, sepse ti do tė mė mbushėsh me tė mira". 

 

 


Psalmet 143

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: