Albanian Bible

Psalmet 136

Psalmet

Return to Index

Chapter 137

1

 

  Atje, pranė lumenjve tė Babilonisė, rrinim ulur dhe qanim, duke kujtuar Sionin; 

 

 


2

 

  mbi shelgjet e kėsaj toke kishim varur qestet tona. 

 

 


3

 

  Atje, ata qė na kishin ēuar nė robėri, na kėrkonin fjalėt e njė kėnge, po, ata qė na shtypnin kėrkonin kėngė gėzimi, duke thėnė: "Na kėndoni njė kėngė tė Sionit". 

 

 


4

 

  Si mund tė kėndonim kėngėt e Zotit nė njė vend tė huaj? 

 

 


5

 

  Nė rast se tė harroj ty, o Jeruzalem, e harroftė dora ime e djathtė ēdo shkathtėsi; 

 

 


6

 

  m`u lidhtė gjuha me qiellzėn, nė rast se nuk tė kujtoj ty, nė rast se nuk e vė Jeruzalemin pėrmbi gėzimin tim mė tė madh. 

 

 


7

 

  Mbaji mėnd, o Zot, bijtė e Edomit, qė ditėn e Jeruzalemit thonin: "Shkatėrrojini, shkatėrrojini qė nga themelet". 

 

 


8

 

  O bijė e Babilonisė, qė duhet tė shkatėrrohesh, lum ai qė do ta lajė tė keqen qė na ke bėrė! 

 

 


9

 

  Lum ai qė merr foshnjėt e tua dhe i pėrplas kundėr shkėmbit! 

 

 


Psalmet 138

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: