Albanian Bible

Psalmet 135

Psalmet

Return to Index

Chapter 136

1

 

  Kremtoni Zotin, sepse ai ėshtė i mirė dhe mirėsia e tij vazhdon pėrjetė. 

 

 


2

 

  Kremtoni Perėndinė e perėndive, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė. 

 

 


3

 

  Kremtoni Zotin e zotėrive, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 

 

 


4

 

  atė qė vetėm bėn mrekulli tė mėdha, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 

 

 


5

 

  atė qė ka bėrė qiejtė me dituri, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 

 

 


6

 

  atė qė ka shtrirė tokėn mbi ujėrat, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 

 

 


7

 

  atė qė ka bėrė ndriēuesit e mėdhenj, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 

 

 


8

 

  diellin pėr tė sunduar mbi ditėn, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 

 

 


9

 

  hėnėn dhe yjet pėr tė sunduar mbi natėn, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė. 

 

 


10

 

  Ai qė goditi Egjiptasit nė parėbirnitė e tyre, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 

 

 


11

 

  dhe e nxori Izraelin nga mjedisi i tyre, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 

 

 


12

 

  me dorė tė fuqishme dhe krah tė shtrirė, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė. 

 

 


13

 

  Atė qė ndau Detin e Kuq nė dy pjesė, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 

 

 


14

 

  dhe e bėrė Izraelin tė kalojė nė mes tė tij, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 

 

 


15

 

  por fshiu Faraonin dhe ushtrinė e tij nė Detin e Kuq, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė. 

 

 


16

 

  Atė qė e ēoi popullin e tij nėpėr shkretėtirė, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 

 

 


17

 

  atė qė goditi mbretėr tė mėdhenj, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 

 

 


18

 

  dhe vrau mbretėr tė fuqishėm, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė; 

 

 


19

 

  Sihonin, mbretin e Amorejve, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 

 

 


20

 

  dhe Ogun, mbretin e Bashanit, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė. 

 

 


21

 

  Dhe u dha atyre si trashėgimi vendin e tyre, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 

 

 


22

 

  nė trashėgimi Izraelit, shėrbėtorit tė tij, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė. 

 

 


23

 

  Ai u kujtua pėr ne nė kushtet tona tė kėqija, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė, 

 

 


24

 

  dhe na ēliroi nga armiqtė tanė, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė. 

 

 


25

 

  Ai i jep ushqim ēdo krijese, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė. 

 

 


26

 

  Kremtoni Perėndinė e qiellit, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė. 

 

 


Psalmet 137

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: