Albanian Bible

Psalmet 129

Psalmet

Return to Index

Chapter 130

1

 

  Nga vėnde tė thella unė tė kėllthas ty, o Zot. 

 

 


2

 

  O Zot, dėgjo klithmėn time; veshėt e tu dėgjofshin me vėmendje zėrin e lutjeve tė mia. 

 

 


3

 

  Nė rast se ti do tė merrje parasysh fajet, o Zot, kush mund tė rezistonte, o Zot? 

 

 


4

 

  Por te ti ka falje, me qėllim qė tė kenė frikė prej teje. 

 

 


5

 

  Unė pres Zotin, shpirti im e pret; unė kam shpresė nė fjalėn e tij. 

 

 


6

 

  Shpirti im pret Zotin, mė tepėr se rojet mėngjesin; po, mė tepėr se rojet mėngjesin. 

 

 


7

 

  O Izrael, mbaj shpresa tek Zoti, sepse pranė tij ka dhemshuri dhe shpėtim tė plotė. 

 

 


8

 

  Ai do ta ēlirojė Izraelin nga tė gjitha paudhėsitė e tij. 

 

 


Psalmet 131

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: