Albanian Bible

Psalmet 126

Psalmet

Return to Index

Chapter 127

1

 

  Nė qoftė se Zoti nuk ndėrton shtėpinė, me kot lodhen ndėrtuesit; nė qoftė se Zoti nuk ruan qytetin, mė kot e ruanė rojet. 

 

 


2

 

  Éshtė e kotė qė ju tė ēoheni herėt dhe tė shkoni vonė pėr tė pushuar dhe pėr tė ngrėnė bukėn e nxjerrė me punė tė rėndė, sepse ai u jep pushim atyre qė do. 

 

 


3

 

  Ja, bijtė janė njė trashėgimi qė vjen nga Zoti; fryti i barkut ėshtė njė shpėrblim. 

 

 


4

 

  Si shigjeta nė duart e njė trimi, kėshtu janė bijtė e rinisė. 

 

 


5

 

  Lum ai njeri qė ka kukurėn e tij plot! Ata nuk do tė ngatėrrohen kur tė diskutojnė me armiqtė e tyre te porta. 

 

 


Psalmet 128

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: