Albanian Bible

Psalmet 125

Psalmet

Return to Index

Chapter 126

1

 

  Kur Zoti i bėri robėrit e Sionit tė kthehen, na u duk si ėndėrr. 

 

 


2

 

  Atėherė goja jonė u mbush me qeshje dhe gjuha jonė me kėngė gėzimi, atėherė thuhej midis kombeve: "Zoti ka bėrė gjėra tė mėdha pėr ta". 

 

 


3

 

  Zoti ka bėrė gjėra tė mėdha pėr ne, dhe jemi tėrė gėzim. 

 

 


4

 

  Bėj tė rikthehen robėrit tanė, o Zot, ashtu si pėrrenjtė nė jug. 

 

 


5

 

  Ata qė mbjellin me lotė, do tė korrin me kėngė gėzimi. 

 

 


6

 

  Vėrtetė ecėn duke qarė ai qė mban farėn qė do tė mbillet, por ai do tė kthehet mė kėngė gėzimi duke sjellė duajt e tij. 

 

 


Psalmet 127

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: