Albanian Bible

Psalmet 122

Psalmet

Return to Index

Chapter 123

1

 

  Drejt teje i ngre sytė e mi, drejt teje qė je ulur nė qiejtė. 

 

 


2

 

  Ja, ashtu si sytė e shėrbėtorėve drejtohen te dora e zotėrve tė tyre dhe sytė e shėrbėtores te dora e zonjės sė saj, kėshtu sytė tona drejtohen te Zoti, Perėndia ynė deri sa ai tė ketė mėshirė pėr ne. 

 

 


3

 

  Ki mėshirė pėr ne, o Zot, ki mėshirė pėr ne, sepse jemi velur jashtė mase me pėrēmimin. 

 

 


4

 

  Shpirti ynė ėshtė velur jashtė mase me talljen e arrogantėve dhe me pėrēmimin e krenarėve. 

 

 


Psalmet 124

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: