Albanian Bible

Psalmet 121

Psalmet

Return to Index

Chapter 122

1

 

  U gėzova kur mė thanė: "Shkojmė nė shtėpinė e Zotit". 

 

 


2

 

  Kėmbėt tona u ndalėn brenda portave tė tua, o Jeruzalem. 

 

 


3

 

  Jeruzalemi ėshtė ndėrtuar si njė qytet i bashkuar mirė, 

 

 


4

 

  ku ngjiten fiset, fiset e Zotit, pėr tė kremtuar emrin e Zotit. 

 

 


5

 

  Sepse aty janė vėnė fronet pėr gjykimin, fronet e shtėpisė sė Davidit. 

 

 


6

 

  Lutuni pėr paqen e Jeruzalemit, le tė begatohen ata qė tė duan. 

 

 


7

 

  Pastė paqe brenda mureve tė tua dhe begati nė pallatet e tua. 

 

 


8

 

  Pėr hir tė vėllezėrve tė mi dhe tė miqve tė mi tani do tė them: "Paqja qoftė te ti". 

 

 


9

 

  Pėr hir tė shtėpisė sė Zotit, Perėndisė tonė, unė do tė kėrkoj tė mirėn tėnde. 

 

 


Psalmet 123

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: