Albanian Bible

Psalmet 112

Psalmet

Return to Index

Chapter 113

1

 

  Aleluja. Lėvdoni, o shėrbėtorė tė Zotit, lėvdoni emrin e Zotit. 

 

 


2

 

  Qoftė i bekuar emri i Zotit tani dhe pėrjetė. 

 

 


3

 

  Nga lindja e diellit deri nė perėndim tė tij u lėvdoftė emri i Zotit. 

 

 


4

 

  Zoti shkėlqen mbi tėrė kombet, lavdia e tij ndodhet pėrmbi qiejtė. 

 

 


5

 

  Kush i pėrngjan Zotit, Perėndisė tonė, qė banon nė vende shumė tė larta, 

 

 


6

 

  kush ulet pėr tė parė gjėrat qė ndodhen nė qiejtė dhe mbi tokė? 

 

 


7

 

  Ai e ngre tė mjerin nga pluhuri dhe nevojtarin nga plehrat, 

 

 


8

 

  pėr ta bėrė tė ulet me princat, me princat e popullit tė tij. 

 

 


9

 

  Ai bėn qė gruaja shterpe tė banojė nė familje, si nėnė e lumtur e fėmijėve. Aleluja. 

 

 


Psalmet 114

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: