Albanian Bible

Psalmet 109

Psalmet

Return to Index

Chapter 110

1

 

  Zoti i thotė Zotėrisė time: "Ulu nė tė djathtėn time deri sa t`i bėj armiqtė e tu stol tė kėmbėve tė tua". 

 

 


2

 

  Zoti do ta shtrijė nga Sioni skeptrin e fuqisė sate. Ai sundon nė mes tė armiqve tė tu. 

 

 


3

 

  Populli yt do tė afrohet vullnetarisht ditėn e pushtetit tėnd; nė madhėshtinė e shenjtėrisė, nga gjiri i agimit, ti do tė kesh vesėn e rinisė sate. 

 

 


4

 

  Zoti ėshtė betuar dhe nuk do tė pendohet: "Ti je prift pėrjetė sipas urdhėrit tė Melkisedekut". 

 

 


5

 

  Zoti ėshtė nė tė djathtėn tėnde. Ai ka pėr tė zhdukur disa mbretėr ditėn e zemėrimit tė tij. 

 

 


6

 

  Ai do tė gjykojė kombet, do t`i mbushė me kufoma dhe do tė zhdukė qeveritarėt e pjesės mė tė madhe tė tokės. 

 

 


7

 

  Rrugės do tė pijė ujė nga pėrroi dhe si pasojė do tė ngrerė kokėn. 

 

 


Psalmet 111

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: