Albanian Bible

Psalmet 99

Psalmet

Return to Index

Chapter 100

1

 

  Dėrgojini klithma gėzimi Zotit, o banorė tė tė gjithė tokės! 

 

 


2

 

  I shėrbeni Zotit me gaz, ejani para tij me kėngė gėzimi. 

 

 


3

 

  Pranoni qė Zoti ėshtė Perėndia; na ka bėrė ai dhe jo ne vetė; ne jemi populli i tij dhe kopeja e kullotės sė tij. 

 

 


4

 

  Hyni nė portat e tij me falenderim dhe nė oborret e tij me lavde; kremtojeni, bekoni emrin e tij. 

 

 


5

 

  Sepse Zoti ėshtė i mirė; mirėsia e tij ėshtė e pėrjetshme dhe besnikėria e tij vlen pėr tė gjitha brezat. 

 

 


Psalmet 101

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: