Albanian Bible

Psalmet 94

Psalmet

Return to Index

Chapter 95

1

 

  Ejani, t`i kėndojmė me gėzim Zotit; t`i dėrgojmė britma gėzimi kalasė sė shpėtimit tonė. 

 

 


2

 

  Le tė shkojmė nė prani tė tij me lavde, ta kremtojmė me kėngė. 

 

 


3

 

  Sepse Zoti ėshtė njė Perėndi i madh dhe njė Mbret i madh mbi gjithė perėnditė. 

 

 


4

 

  Nė duart e tij janė thellėsitė e tokės dhe tė tijat janė majat e larta tė maleve. 

 

 


5

 

  I tij ėshtė deti, sepse ai e ka bėrė, dhe dheu i thatė qė duart e tij kanė modeluar. 

 

 


6

 

  Ejani, tė adhurojmė dhe tė pėrkulemi; tė gjunjėzohemi pėrpara Zotit qė na ka bėrė. 

 

 


7

 

  Sepse ai ėshtė Perėndia ynė dhe ne jemi populli i kullotės sė tij dhe kopeja pėr tė cilėn ai kujdeset. Sot, po tė jetė se dėgjoni zėrin e tij, 

 

 


8

 

  "mos e fortėsoni zemrėn tuaj si nė Meriba, si ditėn e Masas nė shkretėtirė, 

 

 


9

 

  ku etėrit tuaj mė tunduan dhe mė vunė nė provė, edhe pse i kishin parė veprat e mia. 

 

 


10

 

  Pėr dyzet vjet e pata neveri atė brez dhe thashė: "Janė njė popull me zemėr tė pėrdalė dhe nuk i njohin rrugėt e mia. 

 

 


11

 

  Prandaj u betova nė zemėrimin tim: Nuk do tė hyjnė nė prehjen time". 

 

 


Psalmet 96

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: