Albanian Bible

Psalmet 81

Psalmet

Return to Index

Chapter 82

1

 

  Perėndia rri nė kuvendin e Perėndisė, ai gjykon nė mes tė perėndive. 

 

 


2

 

  Deri kur do tė gjykoni padrejtėsisht dhe do tė mbani anėt e tė pabesėve? (Sela) 

 

 


3

 

  Mbroni tė dobėtin dhe jetimin, sigurojini drejtėsi tė vuajturit dhe tė varfėrit. 

 

 


4

 

  Ēlironi tė mjerin dhe nevojtarin; shpėtojeni nga dora e tė pabesit. 

 

 


5

 

  Ata nuk dinė asgjė dhe nuk kuptojnė asgjė, dhe ecin nė terr; tė gjitha themelet e tokės po luajnė. 

 

 


6

 

  Unė kam thėnė: "Ju jeni perėndi, jeni tė gjithė bijtė e Shumė tė Lartit. 

 

 


7

 

  Megjithatė ju do tė vdisni si njerėzit e tjerė dhe do tė bini si ēdo i fuqishėm tjetėr". 

 

 


8

 

  Ēohu, o Perėndi, gjyko tokėn, sepse ti do tė trashėgosh tėrė kombet. 

 

 


Psalmet 83

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: