Albanian Bible

Psalmet 75

Psalmet

Return to Index

Chapter 76

1

 

  Perėndia njihet mirė nė Judė, emri i tij ėshtė i madh nė Izrael. 

 

 


2

 

  Tabernakulli i tij ėshtė nė Salem dhe ai banon nė Sion. 

 

 


3

 

  Kėtu ai ka copėtuar shigjetat e zjarrta tė harkut, mburojėn dhe shpatėn e luftės. (Sela) 

 

 


4

 

  Ti dukesh i lavdishėm dhe i fuqishėm mbi malet e presė. 

 

 


5

 

  Trimat i kanė zhveshur, i ka zėnė gjumi, dhe asnjė prej atyre trimave nuk ka mundur tė pėrdorė duart e tij. 

 

 


6

 

  Mbas qortimit tėnd, o Perėndia i Jakobit, qerret dhe kuajt mbetėn tė shushatur. 

 

 


7

 

  Nga ti, pikėrisht nga ti, duhet tė kenė frikė; dhe kush mund tė rezistojė para teje kur zemėrohesh? 

 

 


8

 

  Ti ke bėrė qė tė dėgjohet nga qielli vendimi yt, tokėn e zuri frika dhe heshti, 

 

 


9

 

  kur Perėndia u ngrit pėr tė gjykuar, pėr tė ēliruar tėrė nevojtarėt e tokės. (Sela) 

 

 


10

 

  Edhe zemėrimi i njerėzve do tė shndrrohet nė lavdi pėr ty, dhe ti do tė rrethohesh me vetė mbeturinat e zemėrimi tė tyre. 

 

 


11

 

  Bėjini zotime Zotit, Perėndisė tuaj, dhe plotėsojini; tėrė ata qė rinė rreth tij t`i ēojnė dhurata tė Tmerrshmit. 

 

 


12

 

  Ai u heq frymėn qeveritarėve, nga ai druhen mbretėrit e tokės. 

 

 


Psalmet 77

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: