Albanian Bible

Psalmet 74

Psalmet

Return to Index

Chapter 75

1

 

  Ne tė lėvdojmė, o Perėndi, ne tė lėvdojmė, sepse emri yt na ėshtė i afėrt; njeriu tregon mrekullitė e tua. 

 

 


2

 

  Kur do tė vijė koha e caktuar, unė do tė gjykoj me drejtėsi. 

 

 


3

 

  Toka dhe tėrė banorėt e saj shkrihen, por unė i bėj tė qėndrueshme shtyllat e saj. (Sela) 

 

 


4

 

  U kam thėnė fodullėve: "Mos u mburrni!", dhe tė pabesėve: "Mos u bėni hundėpėrpjetė! 

 

 


5

 

  Mos e ngrini lart kokėn, mos flisni me qafė tė fortė". 

 

 


6

 

  Sepse lėvdimi nuk vjen as nga lindja, as nga perėndimi, as edhe nga shkretėtira. 

 

 


7

 

  Sepse Perėndia ėshtė ai qė gjykon; ai ul njerin dhe ngre tjetrin. 

 

 


8

 

  Sepse Zoti ka nė dorė njė kupė vere qė shkumon dhe plot me erėza, qė ai e zbraz. Me siguri tėrė tė pabesėt e dheut do ta kullojnė dhe do tė pinė deri llumin. 

 

 


9

 

  Por unė do tė shpall pėrjetė dhe do t`i kėndoj lavde Perėndisė tė Jakobit. 

 

 


10

 

  Dhe do tė dėrrmoj tėrė fuqinė e tė pabesėve, por fuqia e tė drejtėve do tė pėrlėvdohet. 

 

 


Psalmet 76

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: