Albanian Bible

Psalmet 69

Psalmet

Return to Index

Chapter 70

1

 

  O Perėndi, nxito tė mė ēlirosh. O Zot, nxito tė mė ndihmosh. 

 

 


2

 

  U turpėrofshin dhe u hutofshin ata qė kėrkojnė jetėn time; kthefshin kurrizin dhe u mbulofshin me turp ata qė kėrkojnė tė keqen time. 

 

 


3

 

  Kthefshin kurrizin pėr shkak tė turpit tė tyre ata qė thonė: "Ah, ah!". 

 

 


4

 

  U gėzofshin dhe ngazėllofshin te ti tė gjithė ata qė tė kėrkojnė, dhe ata qė duan shpėtimin tėnd thėnēin vazhdimisht: "U pėrlėvdoftė Perėndia!". 

 

 


5

 

  Por unė jam i varfėr dhe nevojtar; o Perėndi, nxito tė mė vish nė ndihmė; ti je ndihma ime dhe ēlirimtari im; o Zot, mos vono. 

 

 


Psalmet 71

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: