Albanian Bible

Psalmet 66

Psalmet

Return to Index

Chapter 67

1

 

  Perėndia pastė mėshirė pėr ne dhe na bekoftė; Perėndia e bėftė fytyrėn e tij tė shkėlqejė mbi ne, (Sela) 

 

 


2

 

  me qėllim qė mbi tokė tė njihet rruga jote dhe shpėtimi yt midis gjithė kombeve. 

 

 


3

 

  Popujt do tė tė kremtojnė, o Perėndi, tė gjithė popujt do tė tė kremtojnė. 

 

 


4

 

  Kombet do tė gėzohen dhe do tė ngazėllojnė, sepse ti do t`i gjykosh drejt popujt dhe do t`i udhėheqėsh kombet mbi tokė. (Sela) 

 

 


5

 

  Le tė tė lėvdojnė popujt, o Perėndi, le tė tė lėvdojnė tėrė popujt. 

 

 


6

 

  Toka do tė prodhojė frytin e vet; Perėndia, Perėndia ynė, do tė na bekojė. 

 

 


7

 

  Perėndia do tė na bekojė dhe tėrė skajet e tokės do ta kenė frikė. 

 

 


Psalmet 68

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: