Albanian Bible

Psalmet 53

Psalmet

Return to Index

Chapter 54

1

 

  O Perėndia im, mė shpėto me emrin tėnd dhe siguromė drejtėsi me fuqinė tėnde. 

 

 


2

 

  O Perėndia im, dėgjo lutjen time dhe vėru veshin fjalėve tė gojės sime. 

 

 


3

 

  Sepse disa tė huaj janė ngritur kundėr meje dhe njerėz tė furishėm kėrkojnė jetėn time, njerėz qė nuk e kanė Perėndinė para syve tė tyre. (Sela) 

 

 


4

 

  Ja, Perėndia ėshtė ndihma ime, Zoti e pėrkrah jetėn time. 

 

 


5

 

  Ai do t`i ndėshkojė armiqtė e mi pėr tė keqen qė mė kanė bėrė; nė besnikėrinė tėnde shkatėrroji. 

 

 


6

 

  Me gjithė zemėr do tė ofroj flijime; do tė kremtoj emrin tėnd, o Zot, sepse ėshtė i mirė; 

 

 


7

 

  sepse mė ke ēliruar nga ēdo ankth, sytė e mi kanė parė mbi armiqtė e mi atė qė unė dėshiroja. 

 

 


Psalmet 55

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: