Albanian Bible

Psalmet 52

Psalmet

Return to Index

Chapter 53

1

 

  Njeriu i pamend nė zemėr tė vet ka thėnė: "Perėndi nuk ka". Janė tė korruptuar, bėjnė gjėra tė neveritshme; s`ka njeri qė tė bėjė tė mirėn. 

 

 


2

 

  Perėndia shikon nga qielli bijtė e njerėzve, pėr tė parė nė se ndonjė prej tyre ka mend dhe kėrkon Perėndinė. 

 

 


3

 

  Tė gjithė janė shmangur, tė gjithė janė prishur; nuk ka njeri qė tė bėjė tė mirėn, as edhe njė. 

 

 


4

 

  Nuk kanė asnjė dije kėta veprues tė paudhėsisė qė gllabėrojnė popullin tim sikur tė hanin bukė, dhe nuk kėrkojnė Perėndinė? 

 

 


5

 

  Sepse i ka zėnė njė frikė e madhe, aty kur nuk kishte arsye pėr frikė, sepse Perėndia i ka shpėrndarė eshtrat e atyre qė ngrihen kundėr teje. Ti e mbulove me turp, sepse Perėndia i ka hedhur poshtė. 

 

 


6

 

  Kush do tė dėrgojė nga Sioni shpėtimin e Izraelit? Kur Perėndia do tė rivendosė fatin e popullit tė tij nė robėri, Jakobi do tė ngazėllojė, Izraeli do tė gėzohet. 

 

 


Psalmet 54

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: