Albanian Bible

Psalmet 51

Psalmet

Return to Index

Chapter 52

1

 

  Pse mburresh me tė keqen, o njeri i fuqishėm? Mirėsia e Perėndisė ėshtė e pėrjetshme. 

 

 


2

 

  Gjuha jote shkakton rrėnim; ajo ėshtė si njė brisk i mprehur, o veprues mashtrimesh. 

 

 


3

 

  Ty tė pėlqen e keqja ndaj sė mirės, gėnjeshtra mė tepėr se e folura drejt. (Sela) 

 

 


4

 

  Ty tė pėlqen ēdo fjalė shkatėrrimi, o gjuhė hileqare. 

 

 


5

 

  Prandaj Perėndia do tė tė shkatėrrojė pėr gjithnjė; ai do tė tė kapė, do tė tė heqė nga ēadra jote dhe do tė tė shkulė nga toka e tė gjallėve. (Sela) 

 

 


6

 

  Tė drejtėt do ta shohin, do tė kenė frikė dhe do ta pėrqeshin atė, duke thėnė: 

 

 


7

 

  "Ky ėshtė njeriu qė nuk e kishte bėrė Perėndinė kėshtjellė tė tij; por kishte besim nė bollėkun e pasurive tė tij dhe bėhej i fortė nga ligėsia e tij". 

 

 


8

 

  Por unė jam si njė dru ulliri qė gjelbėron nė shtėpinė e Perėndisė; kam besim gjithnjė nė mirėsinė e Perėndisė. 

 

 


9

 

  Do tė tė kremtoj gjithnjė pėr sa ke bėrė, dhe nė prani tė shenjtorėve tė tu do tė kem shpresė tė patundur nė emrin tėnd, sepse ai ėshtė i mirė. 

 

 


Psalmet 53

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: