Albanian Bible

Psalmet 46

Psalmet

Return to Index

Chapter 47

1

 

  Duartrokisni, o popuj; kremtojeni Perėndinė me britma triumfi. 

 

 


2

 

  Sepse Zoti, Shumė i Larti, ėshtė i tmerrshėm, njė mbret i madh mbi gjithė dheun. 

 

 


3

 

  Ai do tė na nėnshtrojė popujt dhe kombet do t`i vėrė nėn kėmbėt tona. 

 

 


4

 

  Ai do tė zgjedhė pėr ne trashėgiminė tonė, lavdinė e Jakobit qė ai e do. (Sela) 

 

 


5

 

  Perėndia ėshtė ngritur nė mes brohoritjesh gėzimi, Zoti me tingujt e borive. 

 

 


6

 

  Kėndojini lavde Perėndisė tonė, kėndojini lavde! Kėndojini lavde mbretit tonė, kėndojini lavde! 

 

 


7

 

  Sepse Perėndia ėshtė mbreti i gjithė dheut, kėndojini lavde me zotėsi. 

 

 


8

 

  Perėndia mbretėron mbi kombet; Perėndia ulet mbi fronin e tij tė shenjtė. 

 

 


9

 

  Princat e popujve, populli i Perėndisė tė Abrahamit, janė mbledhur bashkė; sepse Perėndisė i pėrkasin mburojat e tokės; atė e lėvdojnė me tė madhe. 

 

 


Psalmet 48

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: