Albanian Bible

Psalmet 28

Psalmet

Return to Index

Chapter 29

1

 

  I jepni Zotit, o bij tė tė fuqishmėve, i jepni Zotit lavdi dhe forcė. 

 

 


2

 

  I jepni Zotit lavdinė qė i pėrket emrit tė tij; adhuroni Zotin nė shkėlqimin e shenjtėrisė sė tij. 

 

 


3

 

  Zėri i Zotit ėshtė mbi ujėrat; Perėndia i lavdisė gjėmon; Zoti ėshtė mbi ujėrat e mėdha. 

 

 


4

 

  Zėri i Zotit ėshtė i fuqishėm, zėri i Zotit ėshtė i madhėrishėm. 

 

 


5

 

  Zėri i Zotit thyen kedrat; po, Zoti thyen kedrat e Libanit; 

 

 


6

 

  i bėn tė hidhen si njė viē, Libanin dhe Sirionin, si njė buall i ri. 

 

 


7

 

  Zėri i Zotit ēan flakėt e zjarrit. 

 

 


8

 

  Zėri i Zotit e bėn shkretėtirėn tė dridhet; Zoti bėn qė tė dridhet shkretėtira e Kadeshit. 

 

 


9

 

  Zėri i Zotit bėn qė tė lindin sutat dhe i lė pyjet pa gjethe; dhe nė tempullin e tij ēdo gjė thotė: "Lavdi!". 

 

 


10

 

  Zoti rrinte ulur nė fron pėrmbi pėrmbytjen; po, Zoti rri ulur si mbret nė pėrjetėsi. 

 

 


11

 

  Zoti do t`i japė forcė popullit tė tij; Zoti do tė bekojė popullin e tij me paqe. 

 

 


Psalmet 30

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: