Albanian Bible

Psalmet 25

Psalmet

Return to Index

Chapter 26

1

 

  Siguromė drejtėsi, o Zot, sepse kam ecur nė ndershmėrinė time dhe kam pasur besim te Zoti pa u lėkundur. 

 

 


2

 

  Mė heto, o Zot, dhe mė vėr nė provė; pastro me zjarr trurin dhe zemrėn time. 

 

 


3

 

  Sepse mirėsia jote mė rri pėrpara syve dhe unė po eci nė vėrtetėsinė tėnde. 

 

 


4

 

  Nuk ulem me njerėz gėnjeshtarė dhe nuk shoqėrohem me njerėz hipokritė. 

 

 


5

 

  Unė urrej tubimin e njerėzve tė kėqij dhe nuk bashkohem me tė pabesėt. 

 

 


6

 

  Unė i laj duart e mia nė ēiltėrsi dhe i shkoi rrotull altarit tėnd, o Zot, 

 

 


7

 

  pėr tė shpallur me zė tė lartė lavdinė tėnde dhe pėr tė treguar tėrė mrekullitė e tua. 

 

 


8

 

  O Zot, unė e dua selinė e shtėpisė sate dhe vendin ku qėndron lavdia jote. 

 

 


9

 

  Mos e vėr shpirtin tim bashkė me atė tė mėkatarėve dhe mos mė bashko me njerėzit gjakatarė, 

 

 


10

 

  sepse ata kanė nė duart e tyre plane tė kėqija dhe dora e tyre e djathtė ėshtė plot dhurata. 

 

 


11

 

  Por unė do tė eci nė ndershmėrinė time; mė shpengo dhe ki mėshirė pėr mua. 

 

 


12

 

  Kėmba ime ėshtė e qėndrueshme nė vėnd tė sheshtė. Nė kuvende unė do tė bekoj Zotin. 

 

 


Psalmet 27

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: