Albanian Bible

Psalmet 23

Psalmet

Return to Index

Chapter 24

1

 

  Zotit i pėrket toka dhe tė gjitha gjėrat qė janė mbi tė, bota dhe banorėt e saj. 

 

 


2

 

  Sepse ai e ka themeluar mbi detet dhe e ka vendosur mbi lumenjtė. 

 

 


3

 

  Kush do t`i ngjitet malit tė Zotit? Kush do tė qėndrojė nė vendin e tij tė shenjtė? 

 

 


4

 

  Njeriu i pafajshėm nga duart dhe i pastėr nga zemra, qė nuk e ngre shpirtin pėr t`u dukur dhe nuk betohet nė mėnyrė tė rreme. 

 

 


5

 

  Ai do tė marrė bekimet e Zotit dhe drejtėsinė nga Perėndia e shpėtimit tė tij. 

 

 


6

 

  I tillė ėshtė brezi i atyre qė e kėrkojnė, qė kėrkojnė fytyrėn tėnde, o Perėndi e Jakobit. (Sela) 

 

 


7

 

  O ju porta, ēoni kokat tuaja; dhe ju, porta tė pėrjetshme, hapuni krejt dhe Mbreti i lavdisė do tė hyjė. 

 

 


8

 

  Kush ėshtė ky Mbret i lavdisė? Éshtė Zoti i fortė dhe i fuqishėm, Zoti i fortė nė betejė. 

 

 


9

 

  O porta, ēoni kokat tuaja; hapuni krejt, o porta tė pėrjetshme, dhe Mbreti i lavdisė do tė hyjė. 

 

 


10

 

  Kush ėshtė ky Mbret i lavdisė? Éshtė Zoti i ushtrive; ai ėshtė Mbreti i lavdisė. (Sela) 

 

 


Psalmet 25

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: