Albanian Bible

Psalmet 22

Psalmet

Return to Index

Chapter 23

1

 

  Zoti ėshtė bariu im, asgjė nuk do tė mė mungojė. 

 

 


2

 

  Ai mė ēon nė kullota me bar tė njomė, mė drejton pranė ujėrave qė tė ēlodhin. 

 

 


3

 

  Ai ma pėrtėrin shpirtin, mė ēon nėpėr shtigjet e drejtėsisė, nga dashuria qė ka pėr emrin e tij. 

 

 


4

 

  Edhe sikur tė ecja nė luginėn e hijes sė vdekjes, nuk do tė kisha frikė nga asnjė e keqe, sepse ti je me mua; shkopi yt dhe thupra jote janė ato qė mė japin zemėr. 

 

 


5

 

  Ti shtron para meje tryezėn nė prani tė armiqve tė mi; ti vajos kokėn time me vaj; kupa ime po derdhet. 

 

 


6

 

  Me siguri pasuri dhe mirėsi do tė mė shoqėrojnė nė gjithė ditėt e jetės ime; dhe unė do tė banoj nė shtėpinė e Zotit ditė tė gjata. 

 

 


Psalmet 24

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: