Albanian Bible

Psalmet 19

Psalmet

Return to Index

Chapter 20

1

 

  Zoti tė dhėnte pėrgjigje ditėn e fatkeqėsisė; emri i Perėndisė tė Jakobit tė mbroftė me siguri lart. 

 

 


2

 

  Tė dėrgoftė ndihmė nga shenjtėrorja dhe tė dhėntė pėrkrahje nga Sioni; 

 

 


3

 

  Mos i harroftė tė gjitha ofertat e tua dhe pranoftė olokaustin tėnd. (Sela) 

 

 


4

 

  Tė dhėntė atė qė zemra jote dėshėron dhe plotėsoftė tė gjitha planet e tua. 

 

 


5

 

  Ne do tė kėndojmė tėrė gaz nė ēlirimin tėnd dhe do tė lartojmė flamuret tona nė emėr tė Perėndisė tonė. Zoti i plotėsoftė tė gjitha kėrkesat e tua. 

 

 


6

 

  Tani e di qė Zoti shpėton tė vajosurin e tij; do t`i pėrgjigjet nga qielli i tij i shenjtė me forcėn shpėtimtare tė dorės sė tij tė djathtė. 

 

 


7

 

  Disa kanė besim te qerret dhe tė tjerė te kuajt, por ne do tė kujtojmė emrin e Zotit, Perėndisė tonė. 

 

 


8

 

  Ata u pėrkulėn dhe ranė; por ne u ngritėm pėrsėri dhe mbahemi nė kėmbė. 

 

 


9

 

  Shpėtomė, o Zot; mbreti le tė na pėrgjigjet ditėn nė tė cilėn do tė kėlthasim. 

 

 


Psalmet 21

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: