Albanian Bible

Psalmet 13

Psalmet

Return to Index

Chapter 14

1

 

  I pamendi ka thėnė nė zemėr tė tij: "Nuk ka Perėndi". Janė tė korruptuar, bėjnė gjėra tė neveritshme; nuk ka asnjė qė tė bėjė tė mirėn. 

 

 


2

 

  Zoti shikon nga qielli bijtė e njerėzve pėr tė parė nė se ndonjeri prej tyre ka arsye dhe kėrkon Perėndinė. 

 

 


3

 

  Tė gjithė kanė devijuar, janė korruptuar; asnjeri nuk bėn tė mirėn, as edhe njė. 

 

 


4

 

  Nuk kanė fare arsye tė gjithė ata qė kryejnė paudhėsi, qė hanė popullin tim si tė hanin bukė dhe nuk kėrkojnė ndihmėn e Zotit? 

 

 


5

 

  Atje do t`i zėrė njė frikė e madhe, sepse Perėndia ėshtė me njerėzit e drejtė. 

 

 


6

 

  Ju kėrkoni tė prishni planet e tė mjerit, sepse Zoti ėshtė streha e tij. 

 

 


7

 

  Oh! Le tė vijė, pra, nga Sioni shpėtimi i Izraelit! Kur Zoti do ta kthejė popullin e tij nga robėria, Jakobi do tė ngazėllojė, Izraeli do tė gėzohet. 

 

 


Psalmet 15

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: