Albanian Bible

Psalmet 10

Psalmet

Return to Index

Chapter 11

1

 

  Unė gjej strehė te Zoti; si mund t`i thoni shpirtit tim: "Ik nė malin tėnd, si njė zog i vogėl"? 

 

 


2

 

  Sepse ja, tė pabesėt nderin harkun e tyre, rregullojnė shigjetat mbi kordhėz, pėr t`i gjuajtur nė errėsirė kundėr atyre qė kanė tė drejtė nga zemra. 

 

 


3

 

  Kur themelet janė shkatėrruar, ēfarė mund tė bėjė i drejti? 

 

 


4

 

  Zoti ėshtė nė tempullin e tij tė shenjtė; Zoti ka fronin e tij nė qiejtė; sytė e tij shohin, qepallat e tij vėzhgojnė bijtė e njerėzve, 

 

 


5

 

  Zoti vė nė provė tė drejtin, por shpirti i tij urren tė pabesin dhe atė qė do dhunėn. 

 

 


6

 

  Ai do tė bėjė qė tė bien mbi tė pabesėt leqe, zjarr, squfur dhe erėra zhuritėse; kjo do tė jetė pjesa nga kupa e tyre. 

 

 


7

 

  Sepse Zoti ėshtė i drejtė; ai e do drejtėsinė; njerėzit e drejtė do tė sodisin fytyrėn e tij. 

 

 


Psalmet 12

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: