Albanian Bible

Psalmet 5

Psalmet

Return to Index

Chapter 6

1

 

  O Zot, mos mė ndreq nė zemėrimin tėnd dhe mos mė dėno nė zjarrin e indinjatės sate. 

 

 


2

 

  Ki mėshirė pėr mua, o Zot; sepse jam i sfilitur nga e keqja; shėromė, o Zot, sepse kockat e mia po vuajnė. 

 

 


3

 

  Edhe shpirti im po vuan shumė; po ti, o Zot, deri kur? 

 

 


4

 

  Sillu nga unė, o Zot, ēliroje shpirtin tim; shpėtomė, pėr hir tė mirėsisė sate. 

 

 


5

 

  Sepse nė vdekje nuk do tė kujtoj njeri; kush do tė tė kremtojė nė Sheol? 

 

 


6

 

  Unė jam sfilitur duke psherėtirė; ēdo natė e lag shtratin me vajin tim dhe bėj qė tė rrjedhin lotė mbi shtrojen time. 

 

 


7

 

  Syri im ligėshtohet nga dhembja dhe plaket pėr shkak tė tėrė armiqve tė mi. 

 

 


8

 

  Largohuni nga unė, ju tė gjithė shkaktarė tė padrejtėsisė, sepse Zoti ka dėgjuar zėrin e vajit tim. 

 

 


9

 

  Zoti ka dėgjuar lutjen time; Zoti e ka pranuar lutjen time. 

 

 


10

 

  Tėrė armiqtė e mi do tė shushaten dhe do tė hutohen; do tė kthejnė krahėt dhe do tė shushaten nė ēast. 

 

 


Psalmet 7

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: