Albanian Bible

Psalmet 2

Psalmet

Return to Index

Chapter 3

1

 

  O Zot, sa tė shumtė janė armiqtė e mi! Shumė ngrihen kundėr meje. 

 

 


2

 

  Shumė thonė pėr mua: "Nuk ka shpėtim pėr tė pranė Perėndisė". (Sela) 

 

 


3

 

  Por ti, o Zot, je njė mburoje rreth meje; ti je lavdia ime dhe ai mė larton kokėn. 

 

 


4

 

  Me zėrin tim i thirra Zotit dhe ai m`u pėrgjigj nga mali i tij i shenjtė. (Sela) 

 

 


5

 

  Unė rashė e fjeta; pastaj u zgjova, sepse Zoti mė pėrkrah. 

 

 


6

 

  Unė do tė kem frikė nga mizėri njerėzish qė kanė fushuar rreth e qark kundėr meje. 

 

 


7

 

  Ēohu, o Zot, mė shpėto, o Perėndia im; sepse ti i ke goditur tėrė armiqtė e mi nė nofull; u ke thyer dhėmbėt tė pabesėve. 

 

 


8

 

  Shpėtimi i pėrket Zotit, bekimi yt qoftė mbi popullin tėnd. (Sela) 

 

 


Psalmet 4

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: