Albanian Bible

Jobi 25

Jobi

Return to Index

Chapter 26

1

 

  Atėherė Jobi u pėrgjigj dhe tha: "Si e ke ndihmuar tė dobėtin, 

 

 


2

 

  ose si e ke ndihmuar krahun pa forcė? 

 

 


3

 

  Si e ke kėshilluar atė qė nuk ka dituri, dhe ēfarė njohurish tė mėdha i ke komunikuar? 

 

 


4

 

  Kujt ia ke drejtuar fjalėt e tua, dhe e kujt ėshtė fryma qė ka dalė prej teje? 

 

 


5

 

  Tė vdekurit dridhen nėn ujėrat, dhe kėshtu bėjnė edhe banorėt e tyre. 

 

 


6

 

  Para atij Sheoli ėshtė i zbuluar, Abadoni ėshtė pa vel. 

 

 


7

 

  Ai shtrin veriun nė zbrazėti dhe e mban tokėn pezull mbi hiēin. 

 

 


8

 

  I mbyll ujėrat nė retė e tij, por ato nuk ēahen nėn peshėn e tyre. 

 

 


9

 

  E mbulon pamjen e fronit tė tij, duke shtrirė mbi tė retė e tij. 

 

 


10

 

  Ka shėnuar njė kufi tė veēantė mbi sipėrfaqen e ujėrave, nė kufirin e dritės me terrin. 

 

 


11

 

  Kollonat e qiellit dridhen dhe habiten nga kėrcėnimi i tij. 

 

 


12

 

  Me forcėn e tij qetėson detin, me zgjuarsinė tij ka rrėzuar Rahabin. 

 

 


13

 

  Me Frymėn e tij ka zbukuruar qiejt, dora e tij ka shpuar tejpėrtej gjarpėrin dredharak. 

 

 


14

 

  Ja, kėto janė vetėm thekėt e veprave tė tij. Ē`murmurimė tė lehtė tė tij arrijmė tė dėgjojmė! Por vallė kush do tė arrijė tė kuptojė gjėmimin e fuqisė sė tij? 

 

 


Jobi 27

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: