Albanian Bible

Jobi 24

Jobi

Return to Index

Chapter 25

1

 

  Atėherė Bildadi nga Shuahu u pėrgjigj dhe tha: 

 

 


2

 

  "Atij i pėrkasin sundimi dhe terrori: ai sjell paqen nė vendet e tij shumė tė larta. 

 

 


3

 

  A mund tė llogariten vallė ushtritė e tij? Dhe mbi kė nuk del drita e tij? 

 

 


4

 

  Si mund tė jetė, pra, njeriu i drejtė pėrpara Perėndisė, ose si mund tė jetė i pastėr njė i lindur nga njė grua? 

 

 


5

 

  Dhe nė se edhe hėna nuk shkėlqen dhe yjet nuk janė tė pastėr nė sytė e tij, 

 

 


6

 

  aq mė pak njeriu, qė ėshtė njė vemje, biri i njeriut qė ėshtė njė krimb!". 

 

 


Jobi 26

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: