Albanian Bible

Nehemia 10

Nehemia

Return to Index

Chapter 11

1

 

  Krerėt e popullit u vendosėn nė Jeruzalem; pjesa tjetėr e popullit hodhi me short qė njė nė ēdo dhjetė veta tė vinte tė banonte nė Jerualem, nė qytetin e shenjtė; nėntė tė dhjetat e tjerė duhet tė qėndronin pėrkundrazi nė qytetet e tjera. 

 

 


2

 

  Populli bekoi tėrė ata qė spontanisht u ofruan tė banojnė nė Jeruzalem. 

 

 


3

 

  Kėta janė krerėt e provincės qė u vendosėn nė Jeruzalem, (por nė qytetet e Judės secili u vendos nė pronėn e vet, nė qytetin e vet: Izraelitėt, priftėrinjtė, Levitėt, Nethinejtė, dhe bijtė e shėrbėtorėve tė Salomonit). 

 

 


4

 

  Nė Jeruzalem u vendosėn njė pjesė e bijve tė Judės dhe tė Beniaminit. Nga bijtė e Judės: Atahiahu, bir i Uziahut, bir i Zakarias, bir i Amariahut, bir i Shefatiahut, bir i Mahalaleelit, nga bijtė e Peretsit, 

 

 


5

 

  dhe Maaseja, bir i Barukut, bir i Kol-Hozehut, bir i Hazajahut, bir i Adajahut, bir i Jojaribit, bir i Zakarias, bir i Shilonitit. 

 

 


6

 

  Shuma e bijve tė Peretsit qė u vendosėn nė Jeruzalem: katėrqind e gjashtėdhjetė e tetė trima. 

 

 


7

 

  Kėta janė bijtė e Beniaminit: Salu, bir i Mashulamit, bir i Joedit, bir i Pedajahut, bir i Kolajahut, bir i Maasejahut, bir i Ithielit, bir i Isaias; 

 

 


8

 

  mbas tij, Gabai dhe Sallai; gjithsej, nėntėqind e njėzet e tetė. 

 

 


9

 

  Joeli, bir i Zikrit, ishte i pari i tyre, dhe Juda, bir i Senuahut, ishte shefi i dytė i qytetit. 

 

 


10

 

  Nga priftėrinjtė: Jedajahu, bir i Jojaribit dhe Jakini, 

 

 


11

 

  Serajahu, bir i Hilkiahut, bir i Meshullamit, bir i Tsadokut, bir i Merajothit, bir i Ahitubit, ishte i pari i shtėpisė sė Perėndisė, 

 

 


12

 

  vėllezėrit e tyre tė caktuar me punė nė tempull ishin tetėqind e njėzet e dy veta; dhe Adajahu, biri Jerohamit, bir i Pelaliahut, bir i Amtsit, bir i Zakarias, bir i Pashhurit, bir i Malkijahut 

 

 


13

 

  dhe vėllezėrit e tij, tė parėt e shtėpive atėrore, ishin gjithsej dyqind e dyzet e dy veta; dhe Amashaai, bir i Azareelit, bir i Ahzait, bir i Meshilemothit, bir i Imerit, 

 

 


14

 

  dhe vėllezėrit e tyre, burra trima, ishin njėqind e njėzet e tetė veta. Zabdieli, bir i Gedolimit, ishte i pari i tyre. 

 

 


15

 

  Nga Levitėt: Shemajahu, bir i Hashshubit, bir i Hazrikamit, bir i Hashabiahut, bir i Bunit, 

 

 


16

 

  Shabethai dhe Jozabadi, tė caktuar nė shėrbimin e jashtėm tė shtėpisė sė Perėndisė, midis krerėve tė Levitėve; 

 

 


17

 

  dhe Mataniahu, bir i Mikas, bir i Zabdiut, bir i Asafit, qė fillonte lėvdimet gjatė lutjes, i pari dhe Bakbukiahu, i dyti ndėr vėllezėrit e tij, dhe Abda, bir i Shamuas, bir i Galalit, bir i Jeduthunit. 

 

 


18

 

  Shuma e Levitėve nė qytetin e shenjtė: dyqind e tetėdhjetė e katėr veta. 

 

 


19

 

  Derėtarėt: Akubi, Talmoni dhe vėllezėrit e tyre, rojtarė tė portave: njėqind e shtatėdhjetė e dy veta. 

 

 


20

 

  Pjesa tjetėr e Izraelit, e priftėrinjve dhe e Levitėve u vendosėn nė tė gjitha qytetet e Judės, secili nė pronėn e vet. 

 

 


21

 

  Nethinejtė u vendosėn mbi Ofelin; Tsiha dhe Gishpa ishin nė krye tė Nethinejve. 

 

 


22

 

  Kryetari i Levitėve nė Jeruzalem ishte Uzi, bir i Banit, bir i Hashabiahut, bir i Mataniahut, bir i Mikas, nga bijtė e Asafit, qė ishin kėngėtarėt e caktuar pėr shėrbimin e shtėpisė sė Perėndisė. 

 

 


23

 

  Pėrsa u pėrket atyre, nė fakt mbreti kishte dhėnė urdhėr qė ēdo ditė t`i jepej kėngėtarėve njė furnizim i caktuar 

 

 


24

 

  Pethahiahu, bir i Meshezabeelit, nga bijtė e Zerahut, birit tė Judės, ishte i deleguari i mbretit pėr tė gjitha punėt e popullit. 

 

 


25

 

  Pėrsa u pėrket fshatrave me fushat e tyre, disa nga bijtė e Judės u vendosėn nė Kirjath-Arba dhe nė fshatrat e tij, nė Dibon dhe nė fshatrat e tij, nė Jekabseel dhe nė fshatrat e tij, 

 

 


26

 

  nė Jeshua, nė Moladah, nė Beth-Peleth, 

 

 


27

 

  nė Atsar-Shual, nė Beer-Sheba dhe nė fshatrat e tij, 

 

 


28

 

  nė Tsiklag, nė Mekona dhe nė fshatrat e tij, 

 

 


29

 

  nė En-Rimon, nė Tsorah, nė Jarmuth, 

 

 


30

 

  nė Zanoah, nė Adullam dhe nė fshatrat e tyre, nė Lakish dhe nė fushat e tij, nė Azekah dhe nė fshatrat e tij. U vendosėn nė Beer-Sheba deri nė luginėn e Hinomit. 

 

 


31

 

  Bijtė e Beniaminit u vendosėn nė Geba, nė Mikmash, nė Aijah, nė Bethel dhe nė fshatrat e tyre, 

 

 


32

 

  nė Anathoth, nė Nob, nė Ananiah, 

 

 


33

 

  nė Atsor, nė Ramah, nė Gitaim, 

 

 


34

 

  nė Hadid, nė Tseboim, nė Nebalat, 

 

 


35

 

  nė Lod dhe nė Ono, nė luginėn e artizanėve. 

 

 


36

 

  Disa divizione tė Levitėve tė Judės u bashkuan nė Beniamin. 

 

 


Nehemia 12

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: