Albanian Bible

1 i Kronikave 7

1 i Kronikave

Return to Index

Chapter 8

1

 

  Beniaminit i lindi Balahu, djali i tij i parė, Ashbeli, i dyti, Anbarahu, i treti, 

 

 


2

 

  Nohahu, i katėrti dhe Rafa i pesti. 

 

 


3

 

  Bijtė e Belahut ishin Adari, Gheri, Abihudi, 

 

 


4

 

  Abishua, Naamani, Ahoahu, 

 

 


5

 

  Ghera, Shefufani dhe Hurami. 

 

 


6

 

  Kėta ishin bijtė e Ehudit (qė ishin tė parėt e shtėpive atėrore tė banorėve tė Gebės qė u internuan nė Manahath): 

 

 


7

 

  Naamani, Ahijahu dhe Ghera, qė i internoi; atij i lindėn Uza dhe Ahihudi. 

 

 


8

 

  Shaharaimit i lindėn fėmijė nė tokėn e Moabit, mbasi u nda nga bashkėshortja e tij, 

 

 


9

 

  lindi Jobabi, Tsibia, Mesha, Malkami, 

 

 


10

 

  Jeutsi, Shakia dhe Mirmah. Kėta ishin bijtė e tij, tė parėt e shtėpive tė tyre atėrore. 

 

 


11

 

  Nga Hushimi lindėn Abitubi dhe Elpaali. 

 

 


12

 

  Bijtė e Elpaalit ishin Eberi, Mishami, Shemedi, qė ndėrtoi Onon, Lodin dhe fshatrat pėrreth, 

 

 


13

 

  Beria dhe Shema, qė ishin tė parėt e shtėpive atėrore tė banorėve tė Ajalonit dhe qė i bėnė tė ikin me vrap banorėt e Gathit. 

 

 


14

 

  Ahio, Shashaku, Jeremothi, 

 

 


15

 

  Zebadiahu, Aradi, Ederi, 

 

 


16

 

  Mikaeli, Ishpahu, Joha ishin bijtė e Beriahut. 

 

 


17

 

  Zebadiahu, Meshulami, Hizki, Heberi, 

 

 


18

 

  Ishmerai, Jizliahu dhe Jobabi ishin bijtė e Elpaalit, 

 

 


19

 

  Jakimi, Zikri, Zabdi, 

 

 


20

 

  Elianai, Tsilethaj, Elieli, 

 

 


21

 

  Adajahu, Berajahu dhe Shimrathi ishin bijtė e Shimeit. 

 

 


22

 

  Ishpani, Eberi, Elieli, 

 

 


23

 

  Abdoni, Zikri, Hanani, 

 

 


24

 

  Hananiahu, Elami, Anthothijahu, 

 

 


25

 

  Ifdejahu dhe Penueli ishin bijtė e Shashakut. 

 

 


26

 

  Shamsherai, Shehariahu, Athaliahu, 

 

 


27

 

  Jaareshiahu, Elijahu dhe Zikri ishin bijtė e Jerohamit. 

 

 


28

 

  Kėta ishin tė parėt mė tė rėndėsishėm tė shtėpive atėrore nė brezat e tyre; ata banonin nė Jeruzalem. 

 

 


29

 

  I ati i Gabaonit banonte nė Gabaon dhe gruaja e tij quhej Maakah. 

 

 


30

 

  I parėlinduri i tij ishte Abdoni; pastaj i lindėn Tsuri, Kishi, Baali dhe Nadabi, 

 

 


31

 

  Gedori, Ahio, Zekeri, 

 

 


32

 

  dhe Miklothi tė cilit i lindi Shimeahu. Edhe kėta banuan pėrballė vėllezėrve tė tyre nė Jeruzalem bashkė me vėllezėrit e tyre. 

 

 


33

 

  Nerit i lindi Kishi; Kishit i lindi Sauli, Saulit i lindi Jonathani, Malkishua, Abinadabi dhe Eshbaali. 

 

 


34

 

  I biri i Jonathanit ishte Merib-Baali. Merib-Baalit i lindi Mikahu. 

 

 


35

 

  Bijtė e Mikahut ishin Pitoni, Meleku, Taarea dhe Ashazi. 

 

 


36

 

  Ashazit i lindi Jeoadahu; Jeoadahut i lindėn Amekethi, Azmavethi dhe Zimri; Zimrit i lindi Motsa. 

 

 


37

 

  Motsas i lindi Binea, bir i tė cilit ishte Rafahu, bir i tė cilit ishte Eleasahu, bir i tė cilit ishte Atseli. 

 

 


38

 

  Atseli pati gjashtė bij, emrat e tė cilėve ishin: Azrikam, Bokeru, Ishmael, Sheariah, Obadiah dhe Hanan. Tėrė kėta ishin bij tė Atselit. 

 

 


39

 

  Bijtė e Eshekut, vėllait tė tij, ishin Ulami, djali i parė, Jeushi i dyti, dhe Elifeleti, i treti. 

 

 


40

 

  Bijtė e Ulamit ishin njerėz tė fortė dhe trima, harkėtarė tė mirė; ata patėn shumė bij e nipėr, njėqind e pesėdhjetė. Tėrė kėta ishin trashėgimtarė tė Beniaminit. 

 

 


1 i Kronikave 9

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: