Albanian Bible

1 i Kronikave 3

1 i Kronikave

Return to Index

Chapter 4

1

 

  Bijtė e Judės ishin Peretsi, Hetsroni, Karmi, Huri dhe Shobali. 

 

 


2

 

  Reajahut, birit tė Shobalit, i lindėn Ahumai dhe Lahadi. Kėto ishin familjet e Tsorathejve; 

 

 


3

 

  Kėta ishin bijtė e atit tė Etamit: Jezreeli, Ishma dhe Idbashi; motra e tyre quhej Hatselelponi. 

 

 


4

 

  Penueli ishte ati i Gedorit; Ezeri ishte ati i Hushahut. Kėta ishin bijtė e Hurit, tė parėlindurit tė Efratahut, atit tė Betlemit. 

 

 


5

 

  Ashuri, ati i Tekoas, pati dy bashkėshorte, Helahėn dhe Naarahėn. 

 

 


6

 

  Naaraha i lindi Ahuzamin, Heferin, Tememin dhe Ahashtarin. Kėta ishin bijtė e Naarahės. 

 

 


7

 

  Bijtė e Helahės ishin Tserethi, Tsohari dhe Ethnani. 

 

 


8

 

  Kotzit i lindėn Anubi, Cobe-Tsobebahu dhe familjet e Aharhelit, birit tė Harumit. 

 

 


9

 

  Jabetsin e nderonin mė tepėr se vėllezėrit; e ėma i kishte vėnė emrin Jabets, sepse thoshte: "E polla me dhimbje". 

 

 


10

 

  Jabetsi kėrkoi ndihmėn e Perėndisė tė Izraelit, duke thėnė: "Oh, sikur tė mė bekoje dhe zgjeroje kufijtė e mi, dhe dora jote tė ishte me mua dhe tė mė ruante nga e keqja qė tė mos vuaj!". Dhe Perėndia i dha atė qė kishte kėrkuar. 

 

 


11

 

  Kelubit, vėllait tė Shulahut, i lindi Mehiti, qė ishte ati i Eshtonit. 

 

 


12

 

  Eshtonit i lindėn Beth-Rafa, Paseahu dhe Tehinahu, ati i Ir-Nahashit. Kėta ishin burrat e Rehahut. 

 

 


13

 

  Bijtė e Kenazit ishin Othnieli dhe Serajahu. Bijtė e Othnielit ishin Hathathi, 

 

 


14

 

  dhe Meonathai prej tė cilit lindi Ofrahu. Serajahut i lindi Joabi, ati i banorėve tė luginės sė artizanėve, sepse ishin artizanė. 

 

 


15

 

  Bijtė e Kalebit, bir i Jefunehut, ishin Iru, Elahu dhe Naami. Kenazi ishte bir i Elahut. 

 

 


16

 

  Bijtė e Jehaleleelit ishin Zifi, Zifahu, Tiria dhe Asareeli. 

 

 


17

 

  Bijtė e Ezrahut ishin Jetheri, Meredi, Eferi dhe Jaloni. Bashkėshortja e Meredit lindi Miriamin, Shamain dhe Ishbahun, atin e Eshtemoas. 

 

 


18

 

  (Gruaja e tij Jehudijah lindi Jeredin, atin e Gedorit, Heberin, atin e Sokohit dhe Jekuthielin, atin e Zanoahut). Kėta qenė bijtė e Bithiahut, e bijės sė Faraonit, qė Meredi kishte marrė pėr grua. 

 

 


19

 

  Bijtė e gruas sė Hodihajut, motėr e Nahamit, ishin ati i Keliahut, Garmeui, dhe Eshtemoa, Maakatheu. 

 

 


20

 

  Bijtė e Shimonit ishin Amoni, Rinahu, Benhanani dhe Tiloni. Bijtė e Ishit ishin Zohethi dhe Ben-Zohethi. 

 

 


21

 

  Bijtė e Shelahut, birit tė Judės, ishin Eri, ati i Lekahut, Laadahu, ati i Mareshahut, dhe familjet e shtėpisė sė punonjėsve tė endjes sė lirit tė Beth-Ashbeas. 

 

 


22

 

  Jokimi dhe njerėzia e Kozebės, Joasi dhe Safari, qė sunduan nė Moab, dhe Jashubi-Lehemi. Por kėto fakte janė tė vjetra. 

 

 


23

 

  Ata ishin poēarė dhe banonin nė Netaim dhe nė Gederah; banonin aty bashkė me mbretin dhe ishin nė shėrbim tė tij. 

 

 


24

 

  Bijtė e Simeonit ishin Jemueli, Jamini, Jaribi, Zerahu dhe Shauli, 

 

 


25

 

  bir i tė cilit ishte Shalumi, bir i tė cilit ishte Mibsami, bir i tė cilit ishte Mishma. 

 

 


26

 

  Bijtė e Mishmas ishin i biri Hamuel, bir i tė cilit ishte Zakuri, bir i tė cilit ishte Shimei. 

 

 


27

 

  Shimei pati gjashtėmbėdhjetė djem e gjashtė vajza; por vėllezėrit e tij nuk patėn shumė fėmijė; dhe fisi i tyre nuk u shtua si ai i bijve tė Judės. 

 

 


28

 

  Ata u vendosėn nė Beer-Sheba, nė Moladah, nė Hatsar-Shual, 

 

 


29

 

  nė Bilbah, nė Etsem, nė Tolad, 

 

 


30

 

  nė Bethuel, nė Hormah, nė Tsiklag, 

 

 


31

 

  nė Beth-Markaboth, nė Hatsar-Susim, nė Beth-Biri dhe nė Shaaraim. Kėto ishin qytetet e tyre, deri nė mbretėrinė e Davidit. 

 

 


32

 

  Fshatrat e tyre ishin Etami, Aini, Rimoni, Tokeni dhe Ashani: pesė qytete, 

 

 


33

 

  si dhe tėrė fshatrat qė ishin rreth kėtyre qyteteve, deri nė Baal. Kėto ishin banesat e tyre, dhe ata ruajtėn gjenealogjinė e tyre; 

 

 


34

 

  Meshobabi, Jamleku, Joshahi, bir i Amatsiahut, 

 

 


35

 

  Joeli dhe Jehu, bir i Joshibiahut, bir i Serajahut, bir i Asielit, 

 

 


36

 

  Elioneai, Jaakobahu, Jeshohajai, Asajahu, Adieli, Jesimieli dhe Benajahu, 

 

 


37

 

  Ziza, bir i Shifit, bir i Alonit, bir i Jedajahut, bir i Shimrit, bir i Shemajahut. 

 

 


38

 

  Kėta, qė u pėrmendėn nė emėr, ishin princėr nė familjet e tyre dhe shtėpitė e tyre atėrore u rritėn shumė. 

 

 


39

 

  Shkuan drejt hyrjes sė Gedorit deri nė perėndim tė luginės pėr tė kėrkuar kullota pėr kopetė e tyre. 

 

 


40

 

  Gjetėn kullota tė bollshme dhe tė mira, dhe vendi ishte i gjėrė, i qetė, sepse mė parė banonin aty pasuesit e Kamit. 

 

 


41

 

  Ata qė u pėrmendėn me emėr, nė kohėn e Ezekias, mbretit tė Judės, erdhėn dhe i sulmuan ēadrat e tyre dhe Menuitėt, qė gjendeshin aty, dhe i shfarosėn krejt deri nė ditėn e sotme; pastaj u vendosėn nė vendin e tyre, sepse aty kishte kullota pėr kopetė e tyre. 

 

 


42

 

  Pastaj disa prej tyre, pesėqind burra nga bijtė e Simeonit, shkuan nė malin Seir tė udhėhequr nga Pelatiahu, Neariahu dhe Uzieli, bij tė Ishit. 

 

 


43

 

  Pastaj ata vranė mbeturinat e Amalekitėve qė kishin shpėtuar dhe banuar deri ditėn e sotme atje. 

 

 


1 i Kronikave 5

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: