Albanian Bible

1 i Kronikave 2

1 i Kronikave

Return to Index

Chapter 3

1

 

  Kėta ishin bijtė e Davidit, qė i lindėn nė Hebron; i parėlinduri ishte Amnoni, nga Ahinoami, Jezreelitja; i dyti ishte Danieli, nga Abigail, Karmelitja; 

 

 


2

 

  i treti ishte Absalomi, bir i Maakahut, e bija e Talmait, mbret i Geshurit; i katėrti ishte Adonijahu, bir i Haghithit; 

 

 


3

 

  i pesti ishte Shefatiahu nga Abitali; i gjashti ishte Ithreami, nga Eglahu, bashkėshortja e tij. 

 

 


4

 

  Kėta tė gjashtė i lindėn nė Hebron. Ai mbretėroi atje shtatė vjet e gjashtė muaj, kurse nė Jeruzalem mbretėroi tridhjetė e tre vjet. 

 

 


5

 

  Kėta pėrkundrazi i lindėn nė Jeruzalem; Shimea, Shobabi, Nathani dhe Salomoni, domethėnė katėr fėmijė tė lindur nga Bath-Sheba, e bija e Amielit. 

 

 


6

 

  Ishin pėrveē tyre Ibhari, Elishama, Elifeleti, 

 

 


7

 

  Nogahu, Nefegu, Jafia, 

 

 


8

 

  Elishama, Eliada dhe Elifeleti, gjithsej nėntė. 

 

 


9

 

  Tėrė kėta ishin bijtė e Davidit, pa llogaritur bijtė e konkubinave tė tij. Tamara ishte motra e tyre. 

 

 


10

 

  I biri i Salomonit ishte Roboami, bir i tė cilit ishte Abijahu, bir i tė cilit ishte Asa, bir i tė cilit ishte Jozafati, 

 

 


11

 

  bir i tė cilit ishte Jorami, bir i tė cilit ishte Ahaziahu, bir i tė cilit ishte Joasi, 

 

 


12

 

  bir i tė cilit ishte Amatsiahu, bir i tė cilit ishte Azariahu, bir i tė cilit ishte Jothami, 

 

 


13

 

  bir i tė cilit ishte Ashazi, bir i tė cilit ishte Ezekia, bir i tė cilit ishte Manasi, 

 

 


14

 

  bir i tė cilit ishte Amoni, bir i tė cilit ishte Josia. 

 

 


15

 

  Bijtė e Josias ishin Johnani, i parėlinduri, i dyti Jehojakimi, i treti Sedekia dhe i katėrti Shalumi. 

 

 


16

 

  Bijtė e Jehojakimit ishin djali i tij Jekoniahu, bir i tė cilit ishte Sedekia. 

 

 


17

 

  Bijtė e Jekoniahut, tė tė burgosurit, ishin i biri Shealtieli, 

 

 


18

 

  dhe Malkirami, Pedajahu, Shenatsari, Jekamiahu, Hoshama dhe Nedabiahu. 

 

 


19

 

  Bijtė e Pedajahut ishin Zorobabeli dhe Shimei. Bijtė e Zorobabelit ishin Meshulami, Hananiahu dhe Shelomith, motra e tyre; 

 

 


20

 

  pastaj vinin Hashubahu, Oheli, Berekiahu, Hasadiahu dhe Jushab-Hasedi, gjithsej pesė. 

 

 


21

 

  Bijtė e Hananiahut ishin Pelatisahu dhe Jeshajahu, bijtė e Refajahut, bijtė e Arnanit, bijtė e Obadiahut, bijtė e Shekaniahut. 

 

 


22

 

  Biri i Shakaniahut ishte Shemajahu. Bijtė e Shemajahut ishin Hatushi, Igali, Bariahu, Neraiahu dhe Shafati, gjithsej gjashtė. 

 

 


23

 

  Bijtė e Neariahut ishin Elioenai, Ezekia dhe Azrikami, gjithsej tre. 

 

 


24

 

  Bijtė e Elioenait ishin Hodaviahu, Eliashibi, Pelajahu, Akubi, Johanani, Delajahu dhe Anani, gjithsej shtatė. 

 

 


1 i Kronikave 4

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: